üstlink

Geri git   Forum | Dünyanın En iyi Forumu | TRLine.NET ® Style TRL | Information Technology’s İşletim Sistemleri Windows & Vista

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-04-2009, 05:46 PM   #1
Yüzbaşı
Nirvana - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 6
Nirvana is on a distinguished road
Standart Ram Yükseltme Resimli Anlatım

Bilgisayarinizin ram`i yetmiyor mu?
Ram` almayacaksaniz eger
buyrun bu islemi yapalim. buyuk olcude ihtiyacinizi giderebilir

bu islem;

harddiskinizin ornek olarak 500 MB veya 1GB`ini Sanal ram olarak kullanmanizi saglar.

box da belirtiginiz miktak kadar harddiskinizde bir yer ayrilir ve buraya bilgi yazamazsiniz.

maximum ve minumum degerini ayni vermenizi onermemim nedeni;
bilgisayariniz zaten sizin verdiginiz maximum degeri bu islem icin ayiracak ve ayirdigi bu bolume dokundurtmayacak.

siz 500 MB olarak belirtirseniz, fiziksel ram`in yetmedigi noktada, isletim sistemi bu 500 MB lik bolumden ihtiyaci oldugu kadarini kullanacaktir.

NOT: bu islem, fiziksel olarak harddiskinizi kullanir, harddisk performansinizda az da olsa dusus olabilir. defrag`i ( disk birlestiriciyi) daha fazla kullanmaniz gerekebilir
5400 rpm harddisklerde kullanilmasi tavsiye olunmaz.
Alt 19-04-2009, 11:10 AM   #2
Yarbay
Codemaster - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Codemaster is on a distinguished road

Vista içinde gösterirmisin lütfen.
Alt 21-04-2009, 08:52 PM   #3
Super Moderator
Yakamoz - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Tecrübe Puanı: 12
Yakamoz is a name known to allYakamoz is a name known to allYakamoz is a name known to allYakamoz is a name known to allYakamoz is a name known to allYakamoz is a name known to all

Alıntı:
xavier´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
Vista içinde gösterirmisin lütfen.
işletim sistemi xp olduğu için gösteremiyorum. kusura bakmayın. vista tabanlı işletim sistemine geçtiğimde veya varsa arkadaşların bilgisayarından gösteririm. Bende bilmiyorum ama mantık aynı sanırım

[Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Ücretsiz Üye Olmak için TIKLAYIN...]
Alt 22-04-2009, 03:52 PM   #4
Yarbay
Codemaster - Ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Codemaster is on a distinguished road

Alıntı:
Yakamoz´isimli üyeden Alıntı Mesajı Göster
işletim sistemi xp olduğu için gösteremiyorum. kusura bakmayın. vista tabanlı işletim sistemine geçtiğimde veya varsa arkadaşların bilgisayarından gösteririm. Bende bilmiyorum ama mantık aynı sanırım
Vista daha değişik XP'den.
Alt 22-10-2009, 04:41 PM   #5
Teğmen
Tecrübe Puanı: 0
evacan is on a distinguished road

ya kardeş benim c de başlangıç boyutu (mb) 1024 En büyük boyut 1152 şuan ayrılan 1024Mb ben bunu kaç mb yükseltirim
benim ram 384 MB RAM İÇİNDEKİ
Alt 21-03-2011, 02:30 AM   #6
Teğmen
miqration is on a distinguished road

bklmm işe yrr inş.
Alt 21-04-2011, 05:12 PM   #7
Teğmen
tattrevalli is on a distinguished road

tşkler
Alt 04-05-2011, 07:27 PM   #8
Teğmen
.cem. is on a distinguished road

windows vista da ben anlatayım;
bilg e sağ tıklayıp özellikler diyoruz. ram filan yazan bir pencere geliyor. aşağı inince bilgisayar adının sağındaki ayarları değiştir düğmesine basıyoruz. ordan da gelişmiş-ayarlar(en üstteki)-gelişmiş-değiştir deyince karşımıza çıkıyor bu arada üstteki kutu işaretliyse o işareti kaldırın. aşağıdaki işaretli kutucuğu da değiştirmeniz gerekebilir belki ...

Bookmarks

Tags
anlatım, ram, resimli, yükseltme

Seçenekler
Stil